Kratka predstavitev
Damjana Gantar je po diplomi s področja krajinske arhitekture prve delovne izkušnje pridobila na Mestni občini Nova Gorica, kjer je opravljala delo s področja prostorskega načrtovanja na ravni občine in urejanja baz prostorskih podatkov.
Po vpisu na podiplomski študij je pričela z delom mlade raziskovalke na Urbanističnem inštitutu. Leta 2009 je uspešno zagovarjala doktorat s področja krajinske arhitekture.
Udeležila se je krajših izobraževanj na temo daljinskega zaznavanja »Remote sensing for past landscapes, ERASMUS«, sprememb okolja in krajine »PhD Master Class, Environmental and Landscape Change, Scotland« ter usposabljanja za izdelovalce energetskih izkaznic na Gradbenem inštitutu ZRMK.
V okviru mednarodnih in domačih raziskovalnih projektov se posveča prostorskemu načrtovanju, spremembam podeželja in krajine ter ohranjanju kakovosti in kulturne dediščine v prostoru. Projektno delo in raziskovanje v zadnjem času dopolnjuje z delom na področju energetske učinkovitosti v povezavi s prostorskim načrtovanjem in prenovo stavb kulturne dediščine.
Od januarja 2017 opravlja delo glavne urednice Urbanega izziva, znanstvene revije Urbanističnega inštituta RS, ki je namenjena razširjanju znanstvenih in strokovnih spoznanj ter obravnavi problemov urejanja prostora v Sloveniji in v tujini.
Izbrani aktualni projekti
- URBANI IZZIV 2022 (JAVNA SLUŽBA)-GANTAR D. (URBANI IZZIV 2022 (JS)-GANTAR D.)
(2022 - 2022)
- Strokovna podlaga za izdelavo predpisov o urejenosti naselij in krajine (Urejenost naselij in krajine)
MOP (2021 - 2021)
- Arhitekturne tipologije in arhitekturne krajine in regije Slovenije (CRP21 - Tipologija)
ARRS (2021 - 2023)