1598
Prenos dobrih praks iz Interreg projektov ter vključevanje makoregionalnih strategij v projektne vsebine
VABILO
V sklopu dejavnosti projekta ROAD3P vas vabimo vas na dogodek Prenos dobrih praks iz Interreg projektov ter vključevanje makoregionalnih strategij v projektne vsebine, ki se bo odvijal 6. 6. 2024 v prostorih Urbanističnega inštituta Republike Slovenije, Trnovski pristan 2.V sklopu dejavnosti projekta ROAD3P vas vabimo vas na dogodek Prenos dobrih praks iz Interreg projektov ter vključevanje makoregionalnih strategij v projektne vsebine, ki se bo odvijal 6. 6. 2024 v prostorih Urbanističnega inštituta Republike Slovenije, Trnovski pristan 2.
Podrobnejšo vsebino in časovnico dogodka si lahko ogledate v priloženem PROGRAMU, udeležbo pa potrdite s PRIJAVO do torka, 4.6.2024.
Vljudno vabljeni na dogodek!
V sklopu dejavnosti projekta ROAD3P vas vabimo vas na dogodek Prenos dobrih praks iz Interreg projektov ter vključevanje makoregionalnih strategij v projektne vsebine, ki se bo odvijal 6. 6. 2024 v prostorih Urbanističnega inštituta Republike Slovenije, Trnovski pristan 2.
Namen projekta ROAD3P, ki ga sofinancirata Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije in Evropska unija – NextGenerationEU, je krepiti kapacitete raziskovalnega sektorja v smislu uresničevanja zastavljenih ciljev EU ter zagotoviti večjo uspešnost Slovenije v projektnih prijavah.
Besedo Interreg resda največkrat opazimo v nacionalnih parkih, na kolesih, v prostorih, namenjenih povezovanju ljudi. Vendar pa to ne pomeni, da Interreg programi niso primerni za izvedbo kvalitetnega dela raziskovalcev.
Raziskovalki Urbanističnega inštituta Republike Slovenije Mojca Balant in Sergeja Praper Gulič bosta predstavili, kje sami prepoznavata prednosti in razlike med Interreg in centraliziranimi programi, kako raziskovalci formirajo partnerstva in kateri so njihovi največji dosežki, pri katerih so se poslužili Interreg sofinanciranja. Hkrati pa tudi, kako se spopadajo z vlogo prvega vodilnega partnerja na inštitutu in kako se ta vloga razlikuje od vseh dosedanjih.
Sledila bo podelitev praktičnih izkušenj Staše Mesec iz vodenja in upravljanja prvega strateškega Interreg projekta, ki je povezoval svet Interreg-a in makroregionalnih strategij, ter prvega strateškega projekta, katerega upravljanje je bilo zaupano Sloveniji.
Z ozirom na to, da je projekt vezan na Jadransko-jonsko makroregionalno strategijo, bo v zaključku ponujen še poglobljen vpogled v makroregionalne strategije ter naše možnosti, kako le-te vključiti v lastne projekte, kar je postal pomemben pogoj za pridobitev projekta. V makroregionalni svet nas bo popeljala Andreja Jerina, ki je uspešno orala ledino kot prva nacionalna koordinatorka makroregionalnih strategij v Sloveniji.
Podrobnejšo vsebino in časovnico dogodka si lahko ogledate v priloženem PROGRAMU, udeležbo pa potrdite s PRIJAVO do torka, 4.6.2024.
Vljudno vabljeni na dogodek!